Ознака: незаконит лов

Приведени две лица од Струшко за незаконит лов

Полицијата вчера во струшкото село Велешта ги лишила од слобода А.М.(32) и Д.Р.(21), двајцата од село Долна Белица за незаконит лов. Тие биле затекнати во...

Кривична пријава за незаконит лов во Берово

Денеска во периодот од 06.00 до 14.00 часот од страна на полициски службеници од Надворешна канцеларија за криминалистички работи, Полициска станица Берово и претставник...