Ознака: мнр

МНР: Петмина македонски државјани чекаат евакуација од Газа преку граничниот премин...

Минитерството за надворешни работи потврди дека на листата за евакуација на странски државјани од Појасот Газа преку граничниот премин Рафа се наоѓаат пет државјани...

Македонското МНР не гледа непријателство од Бугарија дури и кога...

И додека Србија и Унгарија реагираа на новите даночни оптоварувања, од македонското МНР повторно ги игнорираат провокациите од страна на Софија и не реагираат...

МНР: Македонските државјани да се воздржат од непотребни патувања во Либан

Министерството за надворешни работи (МНР) ги повикува сите државјани на Македонија да се воздржат од непотребни патувања во Либан поради сложената безбедносна состојба во...

МНР: Македонски брачен пар чека евакуација од Газа, сместен е во...

Амбасадите на Македонија, во Каиро и во Тел Авив, се во постојана комуникација со надлежните институции на Египет и на Израел, со цел евакуација...

Османи: Од Израел вратени 60 наши граѓани, останатите 90 се очекуваат...

Досега се контактирани 150 наши граѓани од Израел, од кои 60 веќе стигнаа, а останатите 90 очекувам утре, во текот на денот сите да...

МНР: Уште девет македонски државјани го напуштија Израел, 20 се префрлени...

Уште девет наши државјани го напуштија Израел, преку различни транспортни рути, и тоа: четворица со лет до Атина, тројца за Јордан и двајца за...

Над 100 македонски граѓани пријавиле дека сакаат да заминат од Изрел

Министерството за надворешни работи соопшти дека изготвило детална анализа и проекција на сите можности кои ќе ги презентира пред Владата, која потоа ќе одлучува...

МНР: Се зголемува бројот на македонски државјани кои се наоѓаат во...

Министерството за надворешни работи денеска соопшти дека бројот на македонски државјани кои се наоѓаат во загрозените подрачја во Израел се зголемува. Формиран е кризен...

Странски дипломати играа тенис во Скопје, Османи им додели награди на...

Министерството за надворешни работи денес го организираше традиционалниот дипломатски тениски турнир, кој се одржа во Скопје, по повод одбележувањето на државниот празник 11 Октомври. На...

Седум македонски државјани се во Витлеем, МНР им укажува да ги...

Седум државјани на Македонија се наоѓаат во градот Витлеем на Западниот Брег, кој што не е погоден од актуелните случувања во Израел, според информациите...