Ознака: мајка и син

Мајката и синот во Велес починале во март, а не во...

Мајката и синот кои на шести април беа пронајдени мртви во Велес, починале во текот на март. Полицијата ги пронајде мртви откако соседите пријавиле...

Жители од Велес не биле видени од јануари, се чека обдукција

Изутринава во СВР Велес било пријавено дека во нивниот дом на ул.„Ѓорги Војтех“ биле пронајдени починати К.М.(79) и В.М.(53), без траги на насилство. Според пријавеното,...