Ознака: манчестер јунајтед

Тен Хаг: Ако клубот не ме сака, ќе победувам на друго...

Кога ќе ја видите последната деценија, за овој клуб немаше многу финалиња и трофеи. Го зајакнуваме тимот со нашите тренинзи, но сѐ уште ни...

Ливерпул силно ја оспори ренесансата на Јунајтед, историското понижување на ривалот...

Ливерпул му го нанесе на лутиот ривал Манчестер јунајтед најтешкиот пораз во англиската фудбалска Премиер-лига (основана во 1992 година), совладувајќи го со 7-0 во...

Сити – Јунајтед дуел на играчи вредни повеќе од милијарда евра

ФУДБАЛ - ПРЕМИЕР-ЛИГА В недела (15 ч.), на стадионот „Етихад“, ќе се игра првото градско дерби сезонава, Манчестер сити - Манчестер јунајтед, 188. по ред На...

ФУДБАЛ

По Инсиње, и Бернардески во Торонто Италијанското крило Федерико Бернардески му се приклучи на Торонто како слободен фудбалер од Јувентус. Тој лани беше дел од...

Керик ќе биде привремен тренер на Манчестер јунајтед

ФУДБАЛ - ПО ОТКАЗОТ ЗА ОЛЕ ГУНАР СОЛСКЈЕР По петтиот пораз на Јунајтед на претходните седум меча (четири од пет во Премиер-лигата), челниците на клубот...

Солскер замина по рекордното трошење кое не донесе ниту еден трофеј

Манчестер јунајтед соопшти дека постигнал договор за разделба со менаџерот Оле Гунар Солскер по разочарувачките резултати сезонава и вчерашниот пораз од Вотфорд со 1-4...

Гостински рекорд на Манчестер јунајтед

ФУДБАЛ - АНГЛИЈА Со победата над Вулверхемптон, со 1-0, Манчестер јунајтед го собори рекордот на Арсенал, забележувајќи низа од 28 меча без пораз на гостински...

Роналдо ги минал лекарските прегледи пред приклучувањето на Манчестер јунајтед

Кристијано Роналдо успешно ги минал медицинските прегледи и ги договорил условите за двегодишен договор со Манчестер јунајтед. Медицинските прегледи биле извршени во Португалија. Роналдо...

Упадот на навивачите го одложи дербито на „Олд Трафорд“

Големото дерби на англискиот фудбал помеѓу Манчестер јунајтед и Ливерпул нема да се одигра денеска, откако навивачите упаднаа на теренот на „Олд Трафорд“ во...

Илјадници навивачи протестираа против сопствениците на Манчестер јунајтед

Илјадници навивачи на Манчестер јунајтед протестираа против американските сопственици на клубот, семејството Глејзер, во пресрет на попладневното дерби против Ливерпул на „Олд Трафорд“, во...