Ознака: малолетници

ОЈО Кавадарци поведе постапка против шест деца за злоупотреба на фотографии...

Основното јавно обвинителство Кавадарци поведе постапка против шест деца во врска со настанот со злоупотребени фотографии на малолетни девојчиња од страна на деветтоодделенци во...

Малолетници претепале друг малолетник од Скопје, приведени 12 лица

Синоќа во 21.20 часот на ул.„Лазар Личеновски“ во Скопје, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ги лишиле од слобода И.Џ.(19),...

Шест малолетници уапсени за силување момче во Грција

Шест малолетници се уапсени поради повеќекратното силување на 15-годишно момче. Според весникот Екатимерини, група малолетници силувале момче во период од два месеци и сето тоа...

Насилник од Скопје физички нападнал малолетници

Полициски службеници од Полициската станица Аеродром, синоќа во 20 часот на бул.„Србија“ го лишиле од слобода М.Л. (21) од Скопје. Како што информираат од МВР, ...

Откриени малолетници во Прилеп кои конзумирале алкохол

Синоќа СВР Битола-Отсек за превенција во рамки на проектот „Безбедно лето“, во содејство со Надворешната канцеларија за криминалистички работи и Полициската станица Прилеп, на...

Во угостителски објекти во Битола точен алкохол на малолетници

По спроведена акциска контрола минатата ноќ во периодот од 22:30 до 00:30 часот на територија на Битола, полициски службеници од Полициската станица и Одделението...

Малолетник прободен во грб по тепачка во гостиварско Форино

Малолетник завршил со убодни рани на грбот во гостиварската болница по тепачка со други малолетни лица. Полицијата сомничи двајца малолетници и работи на расчистување...

Учителка од Италија уапсена поради сексуална експлоатација на малолетници

Италијанската полиција уапсила 45-годишна наставничка во основно училиште поради малолетничка порнографија и сексуална експлоатација на малолетници, пренесе агенцијата „Анса“. Наставничката од провинцијата Бари намамувала малолетници...

Малолетници од Куманово осомничени за кражба

Полициски службеници од СВР Куманово, по преземени мерки и активности, ја расчистија кражбата во маркет во с.Лопате, кумановско, која се случи на 15.11.2021, при...

Приведени двајца малолетници поради тепачка со нож во Гостивар

Двајца малолетници од гостиварски Добридол се приведени, во присуство на родител поради сомнение за учество во нападот врз малолетник од истото село што се случи...