Ознака: малолетници

Двајца малолетници нападнати пред угостителски објект во Скопје

Синоќа во 21:05 часот во СВР Скопје, Д.И.(37) од Скопје пријавил дека околу 21 часот пред угостителски објект на крстосница од улицата Симеон Кавракиров...

Малолетници се тепале во угостителски објект во Сарај

До физичка пресметка помеѓу две групи малолетници дошло синоќа во угостителски објект во Сарај. Како што јавуваат од полицијата, на пресметката претходело недоразбирање и нетрпение...

Тепачка помеѓу малолетници во автобус на ЈСП

Вчера во автобус со бројот 57, кој сообраќал на релација Радишани – Бутел, на улицата Александар Урдаревски, поради меѓусебно нетрпение, дошло до физичка пресметка...

Превенцијата најдобра заштита од девијациите на социјалните мрежи

Додека во јавноста сѐ уште не стивнуваат реакциите за групата што ја крена македонската јавност на нозе на социјалната мрежа Телеграм, на која периодов...

Француски хирург осомничен за вознемирување 349 малолетници

Француското обвинителство идентификувало 349 потенцијални жртви на пензиониран хирург осомничен за силување малолетни пациенти во речиси 30 години од својата работа. - 229 лица се...

Приведени деветмина навивачи, фрлале со предмети кон полицајци и нападнале малолетници

Полицијата вчера привела девет лица кои биле дел од навивачка група составена од околу 25 луѓе. Од нив пет се на возраст од 18 до...

Шестмина малолетници од Чегране извршиле 27 тешки кражби

Гостиварската криминалистичка полиција расчисти вкупно 27 тешки кражби и обиди за тешки кражби и до надлежното основно јавно обвинителство поднесе кривични пријави против 6...

Скопјанка пријавила дека тројца малолетници го силувале нејзиниот син

Скопјанка на возраст од 45 години во полициската станица Бит Пазар пријавила дека нејзиниот малолетен син бил сексуално злоставен во август годинава. Жената во полиција...

Уапсен олимпиец поради злоупотреба на деца

Двократниот олимписки победник од Австрија, Питер Сајзенбахер, по повеќегодишно бегство од австриското судство, уапсен е при обид нелегално да ја премине границата од Украина...

Тепачка со ножеви во скопски автобус, повредени тројца малолетници

Тројца малолетници завршија во болница по тепачка што се случи попладнево во автобус со број 56. Меѓу повредените е 16-годишно момче, кое со убодни рани...