Ознака: малолетници

Малолетници од Куманово осомничени за кражба

Полициски службеници од СВР Куманово, по преземени мерки и активности, ја расчистија кражбата во маркет во с.Лопате, кумановско, која се случи на 15.11.2021, при...

Приведени двајца малолетници поради тепачка со нож во Гостивар

Двајца малолетници од гостиварски Добридол се приведени, во присуство на родител поради сомнение за учество во нападот врз малолетник од истото село што се случи...

Малолетници се тепале во Жена-парк во Тетово

Седуммина малолетници учествувале во тепачка во Жена-парк во Тетово, во која еден од нив употребил и метален предмет. СВР Тетово поднесе кривична пријава против еден...

Малолетници киднапирале и нападнале девојче во Шуто Оризари

Девојче од скопската населба Шуто Оризари било физички нападнато од страна на две малолетни лица, соопшти МВР. - Приведени се двајца малолетници и со нив...

Сообраќајка меѓу автомобил и мотоцикл во Тетовско, двајцата возачи биле малолетници

Во тетовската полиција синоќа околу полноќ било пријавено дека на регионалниот пат од Тетово за село Пирок, кај селото Камењане, се случила сообраќајна незгода...

Двајца малолетници избодени со нож во Чаир

Двајца малолетници со убодни рани од нож вчера биле примени во поранешната градска болница во Скопје. Според информациите на МВР, околу 21.25 часот во полиција...

Двајца малолетници во Лондон убиени во напади со нож

Двајца тинејџери биле убиени во напади со нож во Лондон во понеделникот вечерта, во период од неколку часа, соопшти полицијата. Според британски „Скај њуз“, 15-годишно...

Во Прилеп се судриле мопед и автомобил управувани од малолетници

Синоќа, околу еден часот по полноќ, на крстосницата од прилепските улици Тризла, 11 Октомври и Миноски Горан се случила сообраќајна незгода, во која тешко...

Шеснаесетгодишник нападнат од тројца малолетници

На 30.01.2021 во 23.20 часот П.Л.(42) од Гостивар пријавил дека околу 21.20 часот во Гостивар, неговиот 16-годишен син бил физички нападнат од тројца малолетници....

Приведени 10 лица меѓу кои пет малолетници во локал во Тетово

Полициски службеници од СВР Тетово синоќа околу 23.20 часот, извршиле акциска контрола во угостителски објект на ул. Борче Кочовски во Тетово, сопственост на П.Д.(23)...