Ознака: макс ферстапен

Шеста победа по ред за Ферстапен, осма сезонава

ФОРМУЛА 1 Макс Ферстапен стигна до победата на трката во Формула 1 на патеката Силверстоун во Велика Британија, што е негова шеста победа во низа...

Ферстапен ја одбрани титулата

ФОРМУЛА 1 Холанѓанецот Макс Ферстапен ја одбрани шампионската титула освоена минатата година во Формула 1, откако победи на трката за големата награда на Јапонија, возена...

Нова победа за Ферстапен, ги претекна Кларк и Лауда

ФОРМУЛА 1 - ТРКА ВО КАНАДА Возачот на Ред бул, Макс Ферстапен победи на трката за големата награда (ГН) на Канада во Формула 1 (Ф1),...

Дождот ја прекината трката, победа за Ферстапен, Хамилтон и понатаму е...

ФОРМУЛА 1 - БЕЛГИЈА Силниот дожд и невремето во Белгија спречија завршување на трката во Формула 1 на познатата патека Спа Франкошамп, откако се извозеа...

Ферстапен ја продолжи верноста кон во Ред Бул

Холандскиот автомобилист Макс Ферстапен го продолжил договорот со Ред Бул со што стави крај на шпекулациите околу неговата иднина. Медиумите најчесто шпекулираа дека по завршувањето...