Ознака: Лига

Далас против Бостон во големото финале

Далас славеше над Минесота со 4-1 во победи и е прв на Западот, а во финалето ќе игра со Бостон, кој ја елиминираше Индијана...

Милев: Треба да бидеме поконстантни

На вториот турнир од оваа лига, одигран во Беверен, Македонија го совлада Азербејџан со убедливи 3-0 во сетови, а потоа минимално со 2-3 во...

Покрај за титулата, многу фудбалери и тренери се во потрага и...

Речиси во секој од четвртфиналистите сезонава има фудбалери или тренери што претходно го освоиле пехарот во Лигата на шампионите со друг клуб, а со...

Димитриевски трет во Ла лига сезонава според мечеви без примен гол

Од 29 натпревари сезонава во Ла лига, македонскиот репрезентативец на 10 не прими гол. Толку имаат и Тер Штеген од Барселона и Гацанига од...

Доминација на Гамбит Асеко СЕЕ

ШАХ - ЕКИПНА ЛИГА, ДО ОСУМ И ДО 10 ГОДИНИ Се одиграа дел од натпреварите на Младинската шаховска лига на Македонија во категориите до осум,...

Лазаров: Очекувам тврд меч, ако ни се укаже можност, секако, ќе...

Фаворитската улога му ја препуштам на Силкеборг. Името на противникот и државата од која доаѓа клубот ни кажува за неговиот квалитет, вели тренерот Лазаров РАКОМЕТ...

Лига и државно првенство во прескокнување пречки

ДЕНЕСКА И УТРЕ ВО ДРМА И ВО ВОЛКОВО Според планот од календарот на Федерацијата на коњички спортови на Македонија, а во организација на коњичкиот клуб...

Револуција во шахот, почна Глобалната лига

Секој од шесте клуба има по шест играчи, од кои две шахистки, а од светските прваци настапуваат Карлсен, Ананд, Хоу, Костењук и Жонги. Глобалната...

Македонските репрезентации се подготвени за големиот предизвик

Се надевам дека наредниот период ќе биде добро загревање, со радување на Македонија со нови успеси и продолжување со Eвропското првенство, вели репрезентативецот Филип...

Кристијансанд ќе ја брани двојната круна

Норвешкиот клуб ги освои титулите во 2021 и 2022 година и се пласира на третиот во низа фајналфор-турнир. Ждрепката треба да се влече утре,...