Ознака: кристијан ериксен

Не се плашам од предизвиците и нема го сменам стилот на...

Ериксен вели дека е вистинско чудо што може да ја продолжи кариерата во премиерлигашот Брентфоррд, откако минатото лето колабира на мечот Данска – Финска,...

Кога го видовме Ериксен престанавме да тренираме

Данскиот репрезентативец ги посети соиграчите Кристијан Ериксен, вчера ја напушти болницата во Копенхаген, а попладнево решил да ги посети соиграчите од данската фудбалска репрезентација. Тој...

Ериксен излезе од болница, ја посети репрезентацијата

Данскиот фудбалер Кристијан Ериксен е пуштен од болницата во Копенхаген по успешната операција на која му беше имплантиран апарат, т.н. „срцев стартер“, познат и...

Цела Данска е со тебе, Кристијан

Фудбалерите на Данска и на Белгија запреа со игра во 10-та минута од мечот на Европското првенство на стадионот „Паркен“ во Копенхаген, во знак...

„Данска изгуби. Но победи животот“

ФУДБАЛ На ме­чот Дан­ска - Фин­ска (0-1) пред кра­јот на пр­во­то по­лу­вре­ме ко­ла­би­ра Кри­сти­јан Ери­ксен и мо­ра­ше да би­де пре­не­сен во бол­ни­ца. „Со­стој­ба­та на Кри­сти­јан...

Би-би-си се извини поради потресните сцени од борбата за живот на...

Британскиот сервис Би-Би-Си им се извини на гледачите што ја гледале потресната сцена од борбата за животот на Кристијан Ериксен за време на преносот...

Кардиолог од Англија: Тешко дека Ериксен пак ќе заигра фудбал

Данскиот фудбалер Кристијан Ериксен вчера го занеме фудбалскиот свет откако едноставно падна на теренот за време на натпреварот на неговата селекција против Финска во...

Обновено: Ериксен е пренесен во болница и неговата состојба е стабилизирана

Најдобриот дански фудбалер Кристијан Ериксен (29), колабираше на теренот во 43-та минута од мечот против Финска во Копенхаген, во рамки на групата Б од...