Ознака: Крива Паланка

Се преврте сканија на магистралниот пат Крива Паланка -Куманово

Камион Сканија со скопски регистарски ознаки се преврте на магистралниот пат А2, Крива Паланка -Куманово, кај село Псача. Според податоците од СВР Куманово, сообраќајната незгода...

Кривична за поранешниот директор на Здравствениот дом од Крива Паланка

Поранешен директор на ЈЗУ „Здравствен Дом“ Крива Паланка заработи кривична пријава за злоупотреба на службената должност. Како што соопшти МВР, кривична пријава е поднесена...

Крива Паланка нов член на ракометниот расадник Металург

Ракометната школа во Крива Паланка е 27-ма во низата школи на „Академија Металург“, која важи за најголем ракометен расадник во Македонија и кој секоја...

Пороен дожд во Виничко, Гостиварско, Крива Паланка и Демир Хисар

Нестбилно време проследено со пороен дожд и грмежи попладнево имаше во виничкиот регион, Гостиварско, Крива Паланка и во демирхисарското подрачје. До крајот на денот, како...

Манифестација “Велигденска традиција” во Крива Паланка

Околу шестотини украсени јајца и над двесте велигденски декорации со празнични мотиви беа изложени на денешната манифестација "Велигденска традиција" во Крива Оаланка. Манифестацијата  се одржа...