Ознака: Ким Јо-јонг

Ким Јо-јонг му се закани на Сеул со реакција на севернокорејските...

Северна Кореја е против војна, но ако Сеул избере воена конфронтација или изврши превентивен напад, тогаш нуклеарните сили на Пјонгјанг ќе мора да нападнат,...

Ким Јо-јонг повторно им се закани на САД

Ким Јо-јонг, сестрата на севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун, изјави денеска дека Јужна Кореја и САД ќе се соочат со уште поголеми безбедносни закани. Како...

Ким Јо-јонг им порача на САД дека ќе бидат разочарани

Сестрата на севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун ја отфрли можноста за продолжување на дипломатските преговори со САД, додавајќи дека тоа ќе доведе до уште поголемо...

Администрацијата на Бајден го навлече гневот на Ким Јо-јонг

Заменик-директорката на Централниот комитет на владејачката Корејска работничка партија, Ким Јо-јонг, која е и сестра на севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун, вчера упати остри критики...

Судбината на моќната сестра на Ким Јонг-ун е непозната

Што се случува со Ким Јо-јонг, сестрата на севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун? Тоа е прашањето што ги мачи сите кои со внимание ја набљудуваат...

Ким Јо-јонг со поголема моќ се враќа на големата сцена

Севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун наводно и дал на неговата сестра Ким Јо-јонг одредено ниво на авторитет во надгледувањето на „државните работи“, со цел да...

Офанзивата на Ким Јо-јонг треба да ги отстрани сомнежите за нејзиното...

Зацврстената моќ на Ким Јо-јонг и „револуционерната“ крв ја прават можен наследник на нејзиниот брат во патријархалната Северна Кореја Автор: Чо Санг-хун Њујорк тајмс Кога Северна Кореја...

Северна Кореја ја прекинува комуникацијата со Јужна Кореја на пладне, „жешката...

Северна Кореја ќе ги прекине сите линии на комуникација со Јужна Кореја почнувајќи од пладне на 9 јуни, како одговор на фактот дека Јужна...

Маѓепсаноста со Ким Јо-јонг поприма чудни размери

Со појавата на шпекулациите за судбината на Ким Јонг-ун на Интернет се јави и чудна опчинетост со помладата сестра на севернокорејскиот лидер, Ким Јо-јонг,...

Улогата на Ким Јо-јонг во тајната „канцеларија 39“ оди во полза...

Странските разузнавачи со години ја набљудуваат тајната канцеларија на третиот кат во седиштето на севернокорејската Работничка партија во Пјонгјанг. Таму, во канцеларијата 39, лидерот...