Ознака: канабис

ДС: Се злоупотребува легализацијата на производство на канабис за медицински цели

Демократскиот сојуз предлага да се забрани наркобизнисот во Македонија. -Легализацијата на производство на канабис за медицински цели се злоупотребува, над 70 фирми произведуваат канабис без...

Му се заканиле на вработениот со пиштол, го врзале и одзеле...

Расчистено разбојништво во фабрика во Чегране Полицијата целосно го расчисти разбојништвото извршено на 26 ноември годинава во фабрика за производство на канабис за медицински цели...

Запленети 1.053 стебла канабис од фирма во Гостиварско, биле засадени без...

Полицијата во координација со Комисијата за оценување на исполнетост на условите по однос на простор, опрема и кадар за одгледување на канабис за медицински...

Албанската полицијата денеска уништила над 15 илјади, а за два месеца...

Во Албанија продолжува полициската операција „Чиста територија“, чија цел е елиминирање на нелегалното произвидство на марихуана, објави полицијата. -За неполни два месеца, од почетокот на...

Одземени 225 килограми дрога од компанија за одгледување канабис вредни половина...

Денеска од страна на полициски службеници од Оддел за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи – Единица за...

Албанија го одобрува производството на канабис за медицински цели

Албанската владата го одобри предлог-законот за производство и употреба на канабис за медицински и индустриски цели. Согласно законот, ќе се формира и Национална агенција...

Германија го стави на тапет легалниот канабис

Засега нема ништо од легализацијата на канабисот во Европа. Оптимизмот во ЕУ во врска со легализацијата на канабисот се промени по една „мистериозна средба“...

МВР заплени марихуана со потекло од фабрика за производство на масло...

Полицијата уапси три лица бидејќи во возилото во кое се превезувале биле пронајдени четири патни торби со вкупно околу 100 килограми висококвалитетна марихуана, во...

Во Грција уапсен македонски државјанин со 45 килограми канабис

Во полициска акција во близина на грчкиот град Кукуш (Килкис) уапсен бил 27-годишен државјанин на Северна Македонија под обвинение дека во автомобилот пренесувал 45...

Затворена фабрика за производство на канабис за медицински цели во Струга

Министерството за внатрешни работи попладнево соопшти дека во Струга е затворена фабрика за производство на канабис за медицински цели и спречено е производство на...