Ознака: исклучување

Украина бара исклучување на Русија од ОН

Украина денеска побара Русија да биде исклучена од Обединетите нации, десет месеци по почетокот на инвазијата на руските трупи врз таа земја. Украина ги повика...

ФИФА сака да ги отстрани руските репрезентации од сите меѓународни натпреварувања

Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) има намера да ги отстрани руските репрезентации од учество на меѓународни натпреварувања. Според „Ројтерс“, ФИФА преговара со Европската фудбалска асоцијација (УЕФА)...

Владата со препорака до кабелските оператори да се исклучат руските канали...

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги да им укаже на кабелските оператори во Македонија да ги исклучат каналите каде како основач се јавува Руската Федерација или приватни лица, правни...

Утре вонредно исклучување на семафорите во центарот на Скопје

Од ЈП „Улици и патишта“ по најавите на ЕВН дека дел од семафорите во централното градско подрачје во текот на утрешниот ден од 8...

Кастриот Реџепи објави американско знаме како реакција на исклучувањето од БЕСА

Пратеникот Кастриот Реџепи на својот фејсбук-профил објави фотографија како реакција по одлуката на лидерот на Движењето Беса, Билал Касами да го исклучи од партијата...

ЕПП отвори процедура за исклучување на Орбан и неговата партија „Фидес“

Дванаесет национални партии што се членки на Европската народна партија официјално побараа исклчување на премиерот на Унгарија Виктор Орбан и неговата партија Фидес. – Дванаесет...

Корисниците стравуваат од повторно исклучување

Од општината Чаир, пак, велат дека испораката на топлинска енергија им била прекината неоправдано, затоа што долгот што го имале кон претпријатието уредно си...

„Ел класико“ по старо, голови, исклучување, контроверзии

Барселона, која веќе ја обезбеди 25-та шампионска титула, ремизира со Реал (2-2) по што и натаму е без пораз по 35-те првенствени кола (26...