Ознака: железничка станица

Иселувањето и укинувањето на патничкиот воз ги затворија речиси сите дуќани...

Забрзаното иселување на младите од Кичево и укинувањето на патничкиот воз на релација Кичево-Скопје и обратно придонесоа речиси сите дуќани пред железничката станица кои...

Паравоената група „Вагнер“ објави видео од борбата за окупирање на железничката...

Руската паравоена група „Вагнер“ објави ново видео на кое се прикажани борбите за заземање на железничката станица во Бахмут, Украина. Во видеото, борците на „Вагнер“...

ОН шокирани од воениот напад на железничката станица во Украина во...

Високата претставничка на ОН во Украина Дениз Браун истакна дека е шокирана од вчерашните воени напади во кои загинаа деца и други цивили во Чаплин во...

Зеленски: Најмалку 15 загинати, а 50 ранети во руски ракетен напад...

Најмалку 15 лица загинаа, а 50 се ранети денеска во руски ракетен напад на железничка станица во централна Украина, изјави украинскиот претседател Володимир Зеленски...

Украина: Ракетирана железничка станица во источниот дел од земјата

Повеќе луѓе загинаа откако три ракети погодија железничка станица во источна Украина, оштетувајќи згради и шини, соопшти денеска Државната украинска железница. Во соопштението не се...

Тројца убиени во напад со нож на железничка станица во Русија

Најмалку три лица се убиени утрово во напад со нож во близина на железничка станица во рускиот град Екатиринбург, пренесе руската агенција ТАСС. Како што...

Општина Центар ги отстрани нелегалните објекти под мостот кај Железничка станица

Општина Центар изминатата недела ги отстрани нелегалните објекти во населбата Маџир Маало, поточно под мостот во близина на Железничка. - На барање на жителите што...

Жена се заканувала дека ќе се разнесе на железничка станица во...

Желелезничката станица Пар-Диу во Лион е евакуирана поради пријава за бомба, а во тек е полициска акција, соопшти полицијата, додавајќи дека едно лице е...

Се отстрануваат дивата населба и отпадот под Железничка

Со заедничка акција во која учествуваат екипи на Инспекторатот на град Скопје, Центарот за социјални работи на град Скопје, Министерството за внатрешни работи и...

Експлозија во близина на железничка станица во Велика Британија

Најмалку едно лице е повредено во експлозија во близина на железничка станица во англискиот град Стоумаркет. Локалната полиција во градот, која се наоѓа во...