Ознака: Драган Ковачки

Ковачки изнесе тврдења за сексуално вознемирување во АРМ и му префрли...

Премиерот Димитар Ковачевски во собраниската сала зборуваше за жените министерки и обвини за сексизам, по изјавата на пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки,...

Министерката за одбрана поднела тужба против Ковачки, ќе бара постапка отворена...

Сѐ што Драган Ковачки досега изнесе е невистина, можеби јас имам оправдување за нападите врз мене, но не можам да најдам објаснување и оправдување...

Ако имам непријавен имот ќе го донирам на ВМРО-ДПМНЕ, вели Петровска...

Во моето работење и во Министерството за одбрана нема да се толерира никаков обид за корупција за какво било прашање, нагласи министерката за одбрана...

Партиските препукувања ги „мобилизираа“ Генералштабот и дел од „Волците“

Генералштабот на Армијата на Македонија јавно се спротивстави на секој обид нарушување на кредибилитетот, интегритетот и угледот на АРМ, откако дел од поранешните и...

ВМРО-ДПМНЕ побара да се утврди деловната способност на Ковачевски

ВМРО-ДПМНЕ побара оставка и утврдување на деловната способност на премиерот Димитар Ковачевски. Со тоа, како што изјави пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки, ќе се...

ВМРО-ДПМНЕ тврди дека Ковачевски избегнал служење војска, премиерот вели дека се...

Премиерот на Македонија, Димитар Ковачевски, го избегнал отслужувањето на воениот рок, правдајќи се со лекарско мислење дека е трајно за служење војска. Ова е...

Ковачки: Власта со предлогот и овозможува на Бугарија целосен диктат, асимилација...

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки, оценува дека власта ја лажеше македонската јавност во врска со Предлогот за отпочнување на преговорите...

Мицкоски: Власта се плаши од професионалец кој ќе ги разобилчи криминалите

Поставувањето на врвен професионалец на чело на МВР без ниту една дамка во кариерата не е природна средина за челниците на власта и затоа...