Ознака: дојава за бомба

Лажна е дојавата за бомба во скопското ОУ ,,Кочо Рацин”

По однос денешната информација за поставена бомба во ООУ „Кочо Рацин“ на Водно, Општина Центар ја информира јавноста дека станува збор за лажна дојава. Оттаму...

МОН: Училиштата да најдат начин за надоместување на пропуштените часови поради...

Наставата во средните училишта во Скопје каде во изминатите денови имаше повремени прекини, мора да продолжи, а училишните раководства кои се најодговорни за квалитетен...

Дојавите за бомби се како по книга, целта е да создадат...

Деканот на Факултетот за безбедност проф. д-р Никола Дујовски денеска изјави дека целта на лажните дојави за бомби во средните училишта е да се...

Вработените во РТС евакуирани поради лажна дојава за бомба

Вработени во Радио телевизија на Србија (РТС) во Белград денеска околу 14 часот биле евакуирани, а по еден час повторно вратени на работните места...

Приведени две лица за лажната дојава за бомба во „Сити мол“

Полицијата приведе две лица за лажната дојава за бомба во „Сити мол“, соопшти МВР. Приведени се П. Ц. (19) и А. Д. (19) и по...

Евакуирани вработените во судот во Сараево поради дојава за бомба

Сараевската полиција утрово добила дојава за бомба поставена во зградата на Кантонскиот суд во Сараево. Од Оперативниот центар при Министерството за внатрешни работи во Сараево...

Паника ширум Германија, евакуација поради дојави за поставени бомби

Во неколку градови ширум Германија, беа евакуирани градските собранија по дојави за поставени бомби, објави весникот „Билд“. Евакуирани се собранијата во Аугсбург, во Кајзерслаутерн, во...