Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24343)

Минските полиња на меѓународните договори со соседите

Во Софија на самитот експлодира една нагазна мина од минското поле на договорот за пријателство со Бугарија. Одекна силно, изненадно и токму во моментот...

„Прв до врв“ в недела шести пат на Водно

„Прв до врв 2018“ ќе се одржи утре шести пат на Водно. Планинарско-спортскиот настан предвидува трки во планинско трчање, планински и друмски велосипедизам. Трката...

Матурантите танцуваа и дадоа заклетва за ненасилство

Скопските матуранти од 16 средни училишта точно напладне на Градскиот плоштад го одиграа својот танц квадрил и со тоа ја заокружија годинешната Матурска парада....

Најголемиот зелен градски пазар на покривот ќе има паркинг

Реконструкцијата на „Бит-пазар“ веќе е почната, а со тоа и првата фаза од реализацијата на проектот на „Скопски пазар“ за реконструкција на пазарот и...

Гламурозна трансформација на домот

Ѕидовите се основата на секој дом. Тие се идеален дел што секогаш е подготвен за трансформација и дел што може да му даде нова...

ФА куп-финале: Челси – Манчестер Ј. за „спас“ на сезоната

Мечот се игра на стадионот „Вембли“ во Лондон Во вечерашното 137. финале на англискиот ФА-куп, најстарото куп- натпреварување во светот (се игра од 1872 г.),...

Одбојкарите по три сребра одат на прво злато

Машката одбојкарска репрезентација на Македонија со утрешниот прв натпревар во групата А, против Косово, на гости во Урошевац (сала „Бил Клинтон“, 16.30 ч.) ја...

Манчестер јунајтед заработил повеќе од шампионот Манчестер сити

Манчестер јунајтед, кој заврши на втората позиција, заработил 171,2 милион евра, односно 375.480 евра повеќе од градскиот ривал Манчестер сити Во неодамна завршената 2017/2018 сезона,...

Фудбалот и Рамазан – да се пости или не?

За повеќе од 100 фудбалери од неколку претежно муслимански и од други земји наредните 30 дена ќе бидат период на интензивни подготовки за можеби...