Ознака: Дебар

Промовирана книгата „Дебар и Дебарско низ историјата“

Книгата „Дебар и Дебарско низ историјата“ од авторот Ѓорѓи Илиевски, денеска беше промовирана во просториите на Филозофскиот факултет во Скопје. Делото претставува своевиден историски потсетник...

Втора транснационална средба „Млади научници“ во Дебар

Во детската градинка „Брешија“ во Дебар од денеска и во наредните неколку дена се одржува втората траснационална средба во која учесници се деца од...

Патниот правец Маврово-Дебар прооден за сите видови возила

Сообраќајот по регионалниот пат Маврови Анови - Дебар е нормализиран по интервенцијата за расчистување на одронот кај месноста Трница. Од СВР Тетово ја потврдија информацијата...