Ознака: граница

Штрајкот на грчките цариници ги затвори трите гранични премини кон Грција

Од утрово од 6 часот трите гранични премини кон Грција, Богородица-Евзони, Дојран-Дојрани и Меџитлија-Ники, се затворени за сите видови сообраќај. Причина за затворањето на...

Денеска и утре во прекин сообраќајот на граничните премини со Грција...

Сообраќајот на граничните премини од Грција кон соседните земји, меѓу кои и Македонија, денеска и утре ќе биде во прекин поради 48-часовниот штрајк на...

На ГП Долно Блаце приведено лице поради давање поткуп

На Граничниот премин Долно Блаце, полициски службеници го лишиле од слобода Ф.С.(45) од Косово поради сомнение за сторено кривично дело „давање поткуп“. -Околу 8.50 часот...

Денеска на неколку часа затворени граничните премини Богородица и Меџитлија кон...

Грчките земјоделци од северниот и северозападниот дел на Грција, денеска, на неколку часа ќе ги затворат граничните премини Евзони (Богородица) и Ники (Меџитлија) кон...

Можно е грчките земјоделци попладнево симболично да ги блокираат граничните премини...

Земјоделците од северниот дел на Грција кои останаа на блоковите и нема да присуствуваат на попладневниот протест во Атина, не е исклучена можноста симболично...

На Табановце и Богородица се чека од 30 до 45 минути

На граничните премини Табановце и Богородица утринава за излез од земјава се чека од 30 до 45 минути, соопштува Авто мото сојузот на Македонија. На...

Австриската полиција со дронови и помага на Србија да ја надгледува...

Австриската полиција користи дронови за да и помогне на Србија да ја надгледува границата со Македонија. Ова е кажано за австриската агенција АПА при...

Москва ја прекина прекуграничната соработка со Финска

Директорот на Вториот оддел на Министерството за надворешни работи на Русија, Сергеј Бељаев, во интервју за Спутник изјави дека оправданоста на плановите на Финска...

Граѓаните не се подготвени да работат над 62 односно 64 години...

Оние што се истрошени во трудоинтензивните дејности, за нив може да се направи мерка да одат порано во пензија од предвидениот рок. Има луѓе...

Се очекува отворање на граничниот премин од Египет кон Газа

Се очекува повторно да се отвори граничниот премин кон Газа контролиран од Египет по дипломатските напори да се донесе помош во појасот, што е...