Ознака: возњацки

Возњацки боледува од тешка автоимуна болест

Данската тенисерка Каролина Возњацки соопшти дека боледува од ревматоиден артритис односно од тешка автоимуна болест од која страдаат зглобовите. Болеста и била дијагностицирана пред Ју-Ес...