Ознака: Валона

Глумејќи туристи шверцувале дрога на Балканот, паднаа со 260 килограми марихуана...

Полицијата во албанскиот приморски град Валона уапсила четворица романски државјани при обид да шверцуваат 260 килограми марихуана во две луксузни кампинг возила. - Финализирана е...

Уловени помали ајкули во близина на брегот на Валона

Две помали ајкули уловиле албанските рибари во водите на Јонско Море, кај Валона. Станува збор за ајкули со помала големина кои се уловени во близина...