Ознака: боксирач

Поднесено обвинение за професорот од Струга​, кој со боксирач удрил ученик

Основното јавно обвинителство од Струга поднесе обвинителен предлог против 57-годишниот професор од Струга, за стореното кривично дело – насилство, казниво од Кривичниот законик. Обвинетиот на...

Уапсени две лица од Тетово, се шетале со нож и боксирач

Полицијата вчера ги приведе во полициска станица Е.М.(43) од гостиварска Долна Бањица и Б.И.(48) од Тетово, затоа што кај Е.М. биле пронајдени нож и...