Ознака: билет

Младите со билет во еден правец

Истражување: Кој е мотивот што 700 илјади македонски граѓани заминаа од државата од 2011 до 2019 година Истражувањето нотира неколку клучни причини за иселувањето, но...

Дневниот билет почна да се продава и во возилата на ЈСП

ЈСП Скопје соопшти дека дневниот билет се продава и во нивните возила, чини 120 денари и важи за повеќекратно користење на сите линии во...

ЈСП: Утре привремено нема да функционира плаќањето билет со мобилен телефон

Нема да функционира опцијата за плаќање билет во јавен превоз со мобилен телефон (валидација преку бројот 185) во текот на утрешниот ден, најавија од...

За три евра дневно низ цела Австрија ќе може да се...

Владата на Австрија следната година ќе воведе годишен билет од три евра дневно за целиот јавен превоз, вклучувајќи ја и железничката, најави австриската министерка...

Сѐ уште се чека билетот за едно возење на ЈСП

Откако ќе се воведе, билетот ќе го има на сите продажни места и во автобусите на сите линии. Од ЈСП најавуваат нова апликација „скопска“...

Годинава до врвот повеќе патници од лани

Бројот на корисници на жичницата на Водно во првото полугодие e за 38.940 патници поголем годинава во однос на истиот период лани, според продадените...