Ознака: „Бебе“ туризам

САД го прекинуваат мултимилионскиот кинески „бебе-туризам“

Тројца луѓе се уапсени поради сомнение дека воделе компании за т.н. „бебе-туризам“ за кинески клиенти во јужна Калифорнија, САД, пренесува Си-ен-ен. За прв пат...