Ознака: Балканијада

Седум медали за македонските каратисти

Бронзени медали освоија Јовановска, Костовска, Весели, Павлов, Михајлов и екипно во машка и во женска конкуренција, сите во дисциплината борби БАЛКАНИЈАДА ВО ЦРНА ГОРА Македонската карате-репрезентација...

Кадетите први на Балканијадата во Бугарија

Целта е остварена. Момците одиграа одличен турнир. Борбено и техничко-тактички одлично се одиграни сите три натпревари. Времето до ЕП дивизијата Б е кратко, па...

Светло издание на кендо-репрезентацијата на Балканијадата

Македонската кендо-репрезентација се претстави во светло издание на 10-то Балканско првенство (БП), кое викендов се одржа во Софија (Бугарија). Во конкуренција на 140 натпреварувачи...

Македонија има квалитетен материјал за финален спортски производ

Главните цели на ЏФМ се квалитетно подобрување на условите за работа во клубовите, создавање навремена и здрава селекција џудисти со соодветни подготовки, остварување високи...