Ознака: антикризни мерки

Соопштени антикризните мерки: По 3.000 за пензионерите со примања до 14.000...

Владата го усогласи деветтиот пакет антикризни мерки кој е во вредност од 662 милиони евра. Пакетот содржи 26 мерки за социјална сигурност кои се...

Антикризни мерки за над 400.000 граѓани – пензионери, ученици, студенти, самохрани...

Утре треба да поминат на Влада Над 400 000 граѓани, пензионери, ученици, студенти, самохрани родители, ќе бидат опфатени со антикризните мерки треба да бидат усвоени...

Буџетот обезбедува стабилност, а со новите антикризни мерки, ќе се зголемат...

Се подготвуваат нови антикризни мерки со таргетиран пристап, ќе се зголемат платите и пензиите според предвиденото во колективните договори, ќе продолжат поддршката за компаниите,...

Следната недела нови антикризните мерки

Новиот пакет антикризни мерки, според најавите на Владата, се очекува да биде објавен кон средината или крајот на следната недела. Во меѓувреме, мерката со...

Со антикризните мерки повеќе приходи во тек на зимата за ранливите...

Со антикризните мерки што се подготвуваат се разговара да има повеќе приходи во текот на зимскиот период особено во семејствата со ранливи категории граѓани,...

Ковачевски: Обезбедивме повисоки плати и пензии кои континуирано ќе растат, го...

Преку антикризни мерки зголемена е минималната плата, просечната плата и пензиите, рече на предавањето во Дипломатската академија Виена, во Виена, Австрија, премиерот Димитар Ковачевски,...

Пензионерите со најмали пензии ќе добијат помош од 1.500 денари, а...

Нов сет на мерки со кои ќе им се помогне на најранливите категории граѓани најави на прес-конференција, премиерот Димитар Ковачевски. Дел од овие мерки...

Инфлацијата надмина 18 отсто, демне опасност за отпуштања, се чекаат антикризни...

Најдоцна до вторник 12 октомври треба да бидат објавени антикризните мерки за ублажување на последиците од енергетската криза, најави вчера министерката за труд и...

Во понеделник продолжува комисиската дебата за кризните состојби за електрична и...

Во понеделник ќе продолжи седницата на собраниската Комисија за одбрана и безбедност на која на дневен ред се предлог-одлуките за одобрување на продолжување на...

Парното од денеска поскапува, се подготвуваат нови антикризни мерки

Парното греење од денеска поскапува за 14,18 проценти, а месецов се очекува повторно да биде прогласена криза состојба во енергетиката. Од Владата најавуваат нови...