Ознака: Ал каедда

Федералното истражно биро не успеа да ја открие Ал каеда

Утрото на 26 февруари 1993 година, две лица ја преминаа реката Хадсон во Менхетен и се упатија на југ кон Светскиот трговски центар и...

САД го елиминираа и водачот на Ал каеда во Јемен

САД соопштија дека го елиминирале водачот на огранокот на терористичката организација Ал каеда во Јемен, Касем ал Рими. - По наредбата на претседателот Доналд Трамп,...