Четириесетгодишен скопјанец во домот со остар предмет ја нападнал неговата 65-годишна мајка, нанесувајќи ѝ убодна рана.

Инцидентот бил пријавен во СВР Скопје синоќа околу 20:40 часот.

По целосно документирање ќе биде поднесена соодветна пријава.