Малолетно девојче со привремено живеалиште во Скопје било силувано од страна на две лица.Според информациите, за случајот во полицијата алармирала В.С.(39) од Скопје.

Таа пријавила дека завчера околу 21 часот С.С. и Д.Н. извршиле обљуба врз девојчето. Од МВР велат дека преземаат мерки за расчистување на случајот.