Вчера во 13.25 часот во Ресен на улицата „29 Ноември“, возило „ауди“ со ресенски регистарски ознаки, управувано од Т.А.Б.(31) од селото Асамати, удрило во К.Р.(57) од Ресен.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила К.Р. кои и биле констатитирани од доктор во болница „Св. Еразмо Охрид“.

Извршен е увид на местото на настанот, соопшти полицијата.