Ознака: снабдување со муниција

Шолц: Потребно е што е можно побрзо да се снабди Украина...

Германскиот канцелар Олаф Шолц денеска, обраќајќи се пред Бундестагот, истакна дека гарантира натамошна воена помош за Украина, како од Германија, така и од европските...