Ознака: Регулаторна за енергетика

Од полноќ намалување на цените на горивата

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги денеска донесе одлука за намалување на цените на бензините за 3,5 денари и дизелот за 3 денари. Намалување...