Ознака: полуфинален дуел

Како мечот Алкараз – Ѓоковиќ може да одлучи за светскиот број...

ТЕНИС Привлечниот полуфинален дуел на годинашниот тениски гранслем-турнир Ролан Гарос во Париз, помеѓу Карлос Алкараз и Новак Ѓоковиќ, ќе има и повеќе значење од пласман...