Ознака: Наќе Георгиев

Врховниот судија Наке Георгиев спроведен во Кривичен, ќе се одлучува за...

Врховниот судија Наке Георгиев попладнево беше спроведен во Основниот кривичен суд Скопје каде што треба да се одлучува за предложената мерка притвор од Јавното...

Одземен имунитетот на врховниот судија Георгиев и одобрен негов притвор

Судскиот совет на синоќешната итна седница на полноќ му го одзема имунитетот на врховниот судија Наќе Георгиев со што го одобри неговиот притвор, а...

Наќе Георгиев и Антоанета Димовска се нови членови на Судскиот совет

Од кандидатите за членови на Судскиот совет немало приговори до Комисијата за спроведување на изборите што се одржаа вчера, во однос на начинот на...