Ознака: Литванија-Летонија

Експлодира гасоводот што ја поврзува Литванија со Летонија

Гасоводот што ја поврзува Литванија со Летонија експлодирал во областа Пасвалски во Литванија, а според првичните информации нема повредени, јави порталот ЛРТ, повикувајќи се...