Ознака: Лајен

Со нетрпение очекуваме да посакаме добредојде на вашиот посебен идентитет и...

Како што Македонија напредува во реформите така го трасира својот пат кон ЕУ, објави претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, на платформата...

Пендаровски и Фон дер Лајен разговарале за реформите и фазите во...

Претседателот Стево Пендаровски вечерва ја прими претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, која престојува во посета на Македонија. Како што соопшти прес-службата...

Мицкоски oчекува Урсула фон дер Лајен да излезе со позиција да...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски изјави дека од претстојната посета на претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен очекува таа да излезе со...

Фон дер Лајен: Продолжувањето на договорот за житото зависи од Русија

Претседателката на Европската комисија (ЕК), Урсула фон дер Лајен синоќа изјави дека продолжувањето на договорот за извоз на жито од Црното Море зависи од...

Украина со план за две години да влезе во ЕУ

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски и претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен се потпишаа на украинското знаме пред почетокот на самитот ЕУ-Украина...

Фон дер Лајен: Путин мора да ја изгуби војната и да...

Шефицата на Европската комисија (ЕК) Урсула фон дер Лајен вчера се заложи рускиот претседател Владимир Путин да се појави пред Меѓународниот суд на правдата...

Брисел го поздравува исходот во Собранието по гласањето за заклучокот за...

Шарл Мишел, Урсула фон дер Лајен, Оливер Вархеји го поздравивја денешното гласање во Парламентот. Тие порачуваат дека со тоа се зацртал европскиот пат на...

Џафери: Пораката на Фон дер Лајен е јасна – во предлогот...

Претседателот на Собранието, Талат Џафери на Фејсбук објави дека пораката на претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен при обраќањето пред пратениците е...

Ковачевски – Лајен: Време е за мудри одлуки, македонскиот јазик и...

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска имаше тет-а-тет средба со претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен. На средбата разговарале за најважните прашања...