Ознака: истражители

Велика Британија ги санкционира судиите, истражителите и агентите на ФСБ вклучени...

Британскиот Форин офис вовeде санкции против двајца вработени во руската Федерална служба за безбедност и уште тројца истражители и судии околу делото на рускиот...

Владата не ги повикала американските истражители, Ковачевски вели немал средба со...

Владата не ги повикала истражителите на САД во земјата, потврди денеска премиерот Димитар Ковачевски, наведувајќи дека тој немал средба со нив и дека се...

Сѐ погласни апели за обвинители и истражители

Во најновиот годишен извештај на Јавното обвинителство се забележува дека, освен обвинители, недостигаат и стручни соработници, референти, истражители… Искажано во бројки, од 1.180 предвидени...