Ознака: Евгениј Пригожин

Ќе ја преживее ли „Вагнер“ смртта на Пригожин?

Извор: Ал Џезира Балканс Кремљ се уште ја разгледува иднината на „Вагнер“, најголемата и најозлогласената приватна воена компанија во Русија. - Не можам да ви кажам...

Пригожин погребан во тајност во неговиот роден град

Зад затворени врати во Санкт Петербург се одржа „проштална церемонија“ за шефот на платеничката група „Вагнер“, Евгениј Пригожин, кој загина во авионска несреќа минатата...

Песков: Обвинувањата дека Кремљ е одговорен за смртта на Пригожин се...

Обвинувањата дека Кремљ е вмешан во смртта на водачот на руската платеничка група „Вагнер“, Евгениј Пригожин, се „целосни лаги“, изјави денеска портпаролот на Кремљ,...

Евгениј Пригожин загина, што ќе биде со Вагнер?

По веста дека лидерот на групата Вагнер настрадал во авионска несреќа Медиумите, кои со внимание ја следат ситуацијата во Русија, вчера со уште поголемо внимание...

Чекајте нѐ, порачуваат платениците додека се најавува крајот на „Вагнер“ без...

Борците на „Вагнер“ се огласија преку видеоснимка на социјалните мрежи додека многумина се прашуваат како тие ќе реагираат по смртта на шефот на платеничка...

Пригожин е мртов, објави руската Управа за цивилно воздухопловство

Руската управа за цивилно воздухопловство потврди дека Евгениј Пригожин и Дмитриј Уткин загинале. - Евгениј Пригожин и командантот на Вагнер Дмитриј Уткин беа на летот...

Пронајдени осум тела на местото на авионската несреќа во која се...

Гувернерот на руската област Твер, Игор Руденија го презеде под лична контрола прашањето за авионската несреќа во Бологовскиот регион во областа Твер, во која,...

Пригожин наведен меѓу патниците во авионска несреќа без преживеани

Основачот на руската платеничка група „Вагнер“, Евгениј Пригожин, бил меѓу патниците во приватен авион што се урнал северно од Москва, објави агенцијата ТАСС, цитирајќи...

Путин: Пригожин одби да ѝ се приклучи на руската армија

Шефот на руската платеничка вооружена група „Вагнер“, Евгениј Пригожин ја отфрли понудата неговите борци да се приклучат на руската армија, изјави денеска рускиот претседател...

Кремљ соопшти дека не го следи движењето на Пригожин

Кремљ соопшти денеска дека не го следи движењето на водачот на руските платеници Евгениј Пригожин, откако белорускиот претседател Александар Лукашенко, кој посредуваше во договорот...