Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25504)

Роналдо го постигна 60-от хет-трик во кариерата

Манчестер јунајтед - Норич 3-2 ФУДБАЛ - ПРЕМИЕР-ЛИГА Кристијано Роналдо постигна хет-трик за Манчестер јунајтед на мечот против практично веќе испаднатиот Норич, 3-2. За Роналдо тоа...

Шаховските генијалци – патоказ за идните таленти

За тоа ко(и)ј и зошто од светските шаховски чуда од деца им бил(е) инспирација, што е тоа што зеле од нив и сакаат да...

Претпразничен стрес-тест

Како ќе се справат граѓаните со поскапувањата, но и со дилемата дали имаме или немаме доволно количество од основните прехранбени продукти. Се чини дека...

Штрајкбрехери

Ако очекувате да се зафатам со глорификацијата на фашизмот, со понижувањата, со безмилосното размакедончување, со патриотизмот на грчкиот фанариот ЗЗ, со венецијанскиот трговец Бујар...

Кој прв почна?

Драги мои, Македонија изгуби двесте илјади православни верници во само дваесет години. На пописните резултати што беа објавени пред неколку недели, меѓу другото се...