Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25504)

Софија го покажа вистинското лице

Она што, сепак, најмногу загрижува е бесрамниот обид на бугарскиот политички и државен врв, среде Македонија, која е прогресивна и историски докажано антифашистичка држава,...

Србија ја елиминира Словенија

Фаворитската улога ја оправдаа и селекциите на Хрватска, Исланд, Унгарија и на Германија, кои се пласираа на мундијалот во Полска и во Шведска РАКОМЕТ -...

Титулите за Донковски и за Алексовска

КУГЛАЊЕ – ПРВЕНСТВО НА МАКЕДОНИЈА Младен Донковски од КК Макпетрол А и Стефанија Алексовска од КК Пелистер Пин од Битола се годинашни шампиони на Македонија...

Бекер: Новите правила ќе го уништат тенисот

Некогаш големиот тенисер и повремен тренер, Германецот Борис Бекер (54), е загрижен за состојбата во денешниот тенис. Тој смета дека новите правила што се...

Ѕвездени моменти со ШК Алкалоид

Интернационалниот шаховски мајстор Никола Димоски ги доживеа најубавите мигови како функционер во 2016 година, кога „Алкалоид“ ја освои европската круна. Тој беше селектор на...

Над 30.000 учесници на најстариот светски маратон

Првата маратонска трка во Бостон е одржана во 1897 година и на неа настапиле само 18 натпреварувачи. Годинава се одбележува и половина век од...

Раѓањето, смртта и иднината на европската суперлига

Несудената суперлига ја формираа 12 врвни европски клуба лани на денешен ден, но во рок од само 72 часа тој проект пропадна, откако шесте...

Сулемана може да биде следниот Мбапе

Камалдин Сулемана (20), кој по играта потсетува на Килијан Мбапе, минатото лето му се приклучи на францускиот Рен, од данскиот Нордсјеланд СЕРИЈАЛ НА „БИ-БИ-СИ“ ЗА...

Холанд се враќа во голгетерска форма

ФУДБАЛ - БУНДЕС-ЛИГА Борусија Дортмунд постигна пет гола во првото полувреме на мечот против Волфсбург, 6-1, во Бундес-лигата, по што остана на второто место на...

Ливерпул ќе игра за осмиот трофеј во ФА-купот

Во првото полуфинале, Ливерпул го совлада Манчестер сити со 3-2 ФУДБАЛ Ливерпул се пласира во финалето на ФА-купот, совладувајќи го Манчестер сити со 3-2, во првото...