Ознака: Бурим Сејдини

Сејдини ги отфрла тврдењата дека врши притисок врз судиите кои одлучуваат за...

Претседателот на Управниот суд, Бурим Сејдини, вечерва на прес-конференција демантира дека вршел притисок врз судиите во судечките совет кои одлучуваат за тужбите на коалицијата...

Досега не е пристигната ниту една жалба по одлуките на ДИК,...

Претседателот на Управен суд Бурим Сејдини за МИА информира дека досега не пристигнала ниту една жалба по одлуките на Државната изборна комисија (ДИК), за...