Ознака: бои на виножито

Блинкен упати критика до ФИФА за заканите за капитенските ленти во...

Шефот на американската дипломатија Ентони Блинкен ја критикуваше денеска ФИФА, која им се закани на фудбалерите со санкции на Светското првенство во Катар доколку носат капитенски...