Ознака: Белград- Приштина

Вучиќ со Ескобар и Лајчак: Време е Приштина да ги исполни...

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, кој денеска во Белград се сретна со специјалниот претставник на Европската унија за дијалог меѓу Белград и Приштина,...

По средбата со Лајчак, Курти објави дека Косово го прифаќа предлогот...

Косовскиот премиер Албин Курти, по средбата со специјалниот пратеник на ЕУ за дијалог меѓу Белград и Приштина Мирослав Лајчак, соопшти дека Косово го прифаќа...