Ознака: Бањска

Приштина и Белград разменуваат обвинувања за тероризам и терор

 По оружената пресметка на северот на Косово Косовскиот премиер Албин Курти денеска соопшти дека косовската полиција потврдила дека „терористичкиот напад“ во Бањска, општина Звечан, бил...

Милан Радоичиќ ја презеде одговорноста за нападот на Косово

Потпретседателот на Српската листа, Милан Радоичиќ, ја презеде одговорноста за нападот на Косово во петокот, кога минатиот викенд беа убиени еден косовски полицаец и...

Тоа е измама, можете да видите снег, вели Дачиќ за снимка...

Српскиот министер за надворешни работи и вицепремиер Ивица Дачиќ за време на гостувањето на РТС изјави дека Албин Курти е единствениот виновен за она...

Минофрлач, митралези и автоматски пушки запленети по нападот во Бањска, соопшти...

Косовската полиција денеска потврди дека запленила уште едно оклопно возило, два автомобили и багер во атарот на селото Бањска, во кои пронашла „големо количество“...

Македонските државјани кај Бањска упатени кон дома во придружба на косовската...

Македонските државјани сместени во хотел во непосредна близина на манастирот во селото Бањска на северот од Косово, каде вчера имаше оружен напад, утрово безбедно...