Ознака: 150 килограми

Велешани собраа над 150 килограми пластични шишиња во еден ден

Стотина велешани денеска собраа повеќе од 150 килограми пластични шишиња од повеќе локации во Велес. Во акцијата беа опфатени зградите околу Центарот за јавно...