Ознака: членство во НАТО

Украина бара членство во НАТО по „забрзана постапка“

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска изјави дека Киев бара членство во НАТО по забрзана процедура. - Преземаме одлучувачки чекор со потпишување на апликацијата на Украина...

Спасовски: Ќе ги преземеме сите мерки за фер и демократски избори

Ве уверувам дека како влада ќе ги преземеме сите неопходни мерки, ќе имаме конекција со сите релевантни институции за организација на предвремените парламентарни избори....

Протоколот за членство во НАТО денеска пред комисијата за надворешни работи...

Комисијата за национална одбрана и надворешни работи на грчкиот Парламент, денеска во 13 часот по локално време ќе го разгледа нацрт законот за „Ратификација...