Ознака: фудбалска легенда

Подготвен сум да тренирам клуб во Европа

Знам дека сега не смеам да направам грешка. Треба да го изберам вистинскиот клуб, во Англија, Италија, Шпанија, сеедно. Сега сите сакаат големи резултати...

Почина Томе Димитровски – една од легендите на македонскиот фудбал

Синоќа во Битола на  70 годишна возраст почина еден од најголемите голмани во историјата на фудбалскит клуб Пелистер од Битола, како и македонскиот фудбал...

Томе Семенков – струмичка фудбалска легенда

Семенков е фудбалер што обележи еден убав период и на македонскиот фудбал. Тој настапуваше за Тиверија, Беласица, Работнички и за Брегалница и беше еден...

Документарецот за Марадона ја налути фудбалската легенда

Плакатите што го најавуваа двочасовниот документарец за Диего Марадона, кој премиерно беше прикажан на Канскиот филмски фестивал, го налутија славниот фудбалер. Причината беше тоа...