Ознака: „Форца“

Клубот „Форца“ со две титули во Детската лига на ФФМ!

Во здраво тело - здрав дух Најмладите членови од генерацијата родени 2014 година на фудбалската школа „Форца“ од Скопје, основана од легендарниот фудбалер Јовче Џипунов,...

На 1 и 2 септември забава „По часови“

На 1 и 2 септември во спортската сала „Форца“, со времетраење од 10 до 19 часот, ќе се одржи саем за воннаставни програми и...