Ознака: тунел

Израелските сили откриле уште тунели на Хамас во Појасот Газа

Израел објави дека открил нови тунели во Појасот Газа, јави ДПА. Портпаролот на израелската армија Даниел Хагари изјави дека е откриена „подземна рута“ во градот...

Македонија и Косово заеднички ќе го градат тунелот на патот Тетово...

Заменик-министерот за транспорт и врски, Беким Реџепи и министерот за животна средина, просторно планирање и инфраструктура на Косово, Либурн Алиу, денеска го потпишаа договорот...

Во тунелот кај Катланово, сообраќајот ќе се одвива по една коловозна...

На патниот правец А1 Велес – Катланово, во тунелот Катланово денеска ќе се изведуваат градежни работи на пат и сообраќајот ќе се одвива по...

Израелската армија го пронајде најголемиот тунел што го користел Хамас во...

Израелската армија (ИДФ) денеска соопшти дека го пронашла најголемиот тунел во Појасот Газа во близина на граничниот премин Ерез кон Израел, кој исламскиот екстремистички...

Израел ги уништува тунелите на Хамас: Опремени се за подолг престој,...

Израелската армија соопшти дека од почетокот на војната пред еден месец уништила вкупно 130 тунели на палестинската група Хамас на територијата на Појасот Газа,...

Шест часа од Скопје до Неготино: Возот удрил во железен предмет...

Патничкиот воз Скопје - Неготино синоќа удрил во железен предмет кој паднал на пругата од друг воз, па патниците патувале шест часа. Неготинецот Илија...

„Инсајдер“: Откриен тајниот бункер на Владимир Путин во Црното Море

„Инсајдер“ Ќе помислите дека архитектите кои ја дизајнираа палатата на Владимир Путин мислеле на сè. На крајот на краиштата, комплексот од 190.000 метри квадратни и...

Има суспендирани поради тунелот во „Идризово“, се чека обвинителниот акт

Има суспендирани за ископаниот тунел во дворот на затворот „Идризово“, уверува новиот директор на казнено-поправната установа, Зоран Јовановски, во интервју за „Макфакс“, најавувајќи детали...

Каде завршувала ископаната земја од тунелот во „Идризово“: Спасовски информира за...

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вели дека се преземаат опсежни истражни мерки за расветлување на случајот во кој беше спречено организирано бегство од...

Осморката од „Идризово“ немала шанси за бегство низ тунелот долг 40...

Во затворот „Идризово“ денеска бил откриен тунел за бегство. Информацијата за МИА ја потврди директорот на Управата за извршување санкции, Јовица Стојановиќ. - По добиени...